Přeskočit na navigaci Přeskočit na obsah Přeskočit na patičku

Výstava Eriky Voith

428651384 1177167500377249 3318095771026876589 n

Výstava začíná vernisáží v neděli 5.5.2024 a to po ukončení 1. ročníku Apelace Kurdějov, jehož vyhodnocení proběhne v Art Wine Hall.

Velkoformátová plátna, nahá těla, olej v zemitých barvách a zlato, to je charakteristické vyjádření malířky Eriky Voith. Její umělecká výpověď pramení z hlubokého zkoumání pravdy a podstaty malovaného subjektu skrze olejomalbu a řemeslnou kresbu.

Erika Voith vystudovala Střední školu umění a designu v Brně. Během studií Dějin Umění na Masarykově univerzitě absolvovala stáže na národní akademii v Aténách, krátce studovala scénografii na DAMU v Praze, portrétní malbu na akademii v Calgary, pracovala v Saatchi Gallery v Londýně, podílela se na renovaci pařížského hotelu, nebo natáčení hollywoodských filmů v Kanadě. V létě roku 2013 se rozhodla naplno věnovat svému umění.

V jejím díle najdeme inspiraci Japonskou filozofií, byzantskými ikonami, či středoevropským expresionismem. Za prubířský kámen všech druhů umění a základ výtvarných technik považuje kresbu. Technika alla prima, která zahrnuje kresbu olejovým pastelem do lazurních vrstev mokrého oleje, je pro ni prostředkem k vytváření intenzivních i poetických obrazů. Zlato, vybrané pro svou schopnost odrazit světlo a odolat zkáze, se stalo zásadním prvkem ve výrazovém jazyce Eriky. Je pro ni symbolikou odkazující k počátku a konci všech věcí – koloběhu života.

Její umělecká praxe je také spojena s filantropickým posláním. Erika podporuje dobročinné projekty prostřednictvím prodeje svého umění na charitativních aukcích organizací zaměřených na boj proti rakovině.

Web autora: erikavoith.com

Rezervace

Rezervační formulář

Ubytování